Jeden z partnerů velkého vzdělávacího projektu iKAP II: Inovace ve vzdělávání, organizace OSE Czech Republic, která provozuje v pražských Holešovicích známý komunitní prostor H40, připravila pro děti zajímavý program. Ten je určen dětem z druhého stupně základních škol a pro středoškoláky a začne v únoru tohoto roku.
Jedná se o praktické vzdělávací programy pro rozvoj digitálních kompetencí. Právě rozvoj kompetencí pro 21. století, do kterých patří také schopnost zdravě pracovat s digitálními technologiemi, je stěžejním tématem organizace OSE Czech Republic v oblasti vzdělávání. Půjde o tři hodinové interaktivní workshopy s profesionály na témata:
° Virtuální realita, rozšířená realita a umělá inteligence
° Audio - video - streaming a animace
° Technologie 3D tisk a jeho využití ve vzdělávání.
Zaujal vás jeden z programů v H40 a rádi byste se jej zúčastnili s vaší školou? Napište Renátě Bílkové na renata.bilkova@h40.cz a domluvte si termín a čas workshopu dle možností školy.
Projekt iKAP II: Inovace ve vzdělávání podporuje střední, základní i mateřské školy v Praze. Stěžejním cílem je pomáhat školám zavádět inovativní postupy řízení i výuky tak, aby se žáci učili v prostředí, které je plně podporující. Projekt má čtyřiadvacet hlavních partnerů, jejichž aktivity jsou koordinovány Pražským inovačním institutem. Jsou mezi nimi neziskové organizace (např. Post Bellum, Člověk v tísni či Jules a Jim) i akademické a vzdělávací instituce (Karlova univerzita, ČVUT, a další). V následujících dvou letech projekt pražským školám nabídne programy pro rozvoj gramotností, digitálních kompetencí, podnikavosti a polytechnické výchovy. Projekt bude pro žáky organizovat vzdělávací kempy, letní příměstské tábory, jazykové kurzy, nabídne pomoc při výběru povolání. Pedagogové budou moci využit také řady programů, mentoring a konzultace k využití IT ve výuce, rozvoji kompetencí žáků, v nabídce najdou také semináře k žákovskému parlamentu a třídnickým hodinám a pomoc s distančním vzděláváním. Pro ředitele nabízí komplexní služby Ředitelská akademie. Celková alokace projektu podpořeného fondy Evropské unie (skrze OPVVV) činí 350 milionů korun. Více informací najdete zde.
Fotografie pochází od uživatele Vanessa Loring ze služby Pexels.